Wiejski dom nad jeziorem do 100m2


Jest takie miejsce nad wodą, z dala od miejskiego gwaru, gdzie na swoisty gwar składają się odgłosy pobliskiego lasu i wszechobecny śpiew ptaków. To wyjątkowe miejsce, do którego można uciec, schować się, jest jednocześnie przestrzenią czekającą na uwolnienie przez człowieka jego rozmarzonych myśli. I właśnie to miejsce będzie naszym miejscem, mojej rodziny. Stanie tam nasz wiejski dom. Z założenia, będziemy żyli trochę miejsko, trochę wiejsko właśnie. Nie chcemy rezygnować z życia w mieście, głównie ze względu na pracę, ale też tęsknimy za ciszą i spokojem wsi.

Tutaj chcemy stworzyć dla naszej rodziny drugi świat, ten wyluzowany i przytulny. Mam nadzieję, że wnętrze domu, który chciałabym utrzymać w stylu zbliżonym do rustykalnego, naturalnego z elementami norweskiego minimalizmu skutecznie pomoże w zbudowaniu rodzinnej i ciepłej atmosfery. Nie od dziś w końcu wiadomo, że czas spędzany z najbliższymi na łonie natury pozytywnie wpływa na relacje w rodzinie. Naszym celem jest stworzenie azylu, do którego będziemy mogli się udawać, gdy pojawi się potrzeba odetchnięcia. Chcemy w tej naszej wymarzonej atmosferze wiejskiej sielanki spędzać weekendy, majówki, całe lato i wspaniałe, magiczne Święta Bożego Narodzenia przy rozgrzanym kominku. Poza tym, im więcej czasu będziemy tam spędzać, tym bardziej zadowolone będą nasze psiaki! W końcu wybiegany pies to szczęśliwy pies.

Mam cichą nadzieję, że tegoroczne grudniowe Święta spędzimy już w domku nad zalewem, pośród lasu.

Pozwolę sobie nieco przybliżyć Nasze rejony, w których się zakochaliśmy spędzając tam wolne chwile czy wakacje.

Zakładaliśmy, że wszelkie dokumenty, oraz wybrany projekt który składaliśmy w Urzędzie, aby otrzymać zgodę na pozwolenie na budowę, z natury się przeciągnie w czasie. Owszem, czekaliśmy rok czasu na decyzję, ale byliśmy dobrej myśli, a czekanie w konsekwencji się opłaciło.

Od samego początku byliśmy zdecydowani i jednomyślni na jeden projekt, który uwzględniał wszystko co będzie nam potrzebne, do prowadzenia tam wiejskiej sielanki. Wybraliśmy projekt z39, domku o powierzchni użytkowej 63m2. Domek owszem mały, ale niestety wymiary działki też mamy małe, stąd ograniczenie zabudowy i domek z poddaszem użytkowym. Niestety, nie mieliśmy możliwości dokupić działki sąsiadującej z naszą działką, stąd musimy pomieścić się na naszym skrawku.

Przybliżę Wam nieco, dane techniczne:

Powierzchnia użytkowa/netto: 63,1m2/82,9m2

Powierzchnia zabudowy: 55,6m2

Wysokość domu: 7m

Kąt nachylenia dachu: 45 stopni

Powierzchnia dachu: 100,82m2

Wysokość ścianki kolankowej: 0,33m

Liczba pokoi: 3

Typ domu: murowany

Instalacja grzewcza: elektryczne, na parterze domu przewidujemy ogrzewanie podłogowe.

Partner domu to powierzchnia 42,7m2 i uwzględnia pomieszczenia:

Sień: 2,4m2

Łazienka: 3,9m2

Pokój: 6,4m2

Kuchnia z aneksem: 23,3m2

Pomieszczenie gospodarcze: 2,5m2

Poddasze użytkowe obejmuje powierzchnię 20,4m2 co daje nam powierzchnię całkowitą 40,3m2

Hol: 3,2m2

Łazienka: 3,9m2

Pokój 1: 5,5m2

Schowek: 1,0m2

Pokój: 6,9m2

 

Całość zarówno wnętrze jak i zewnątrz będzie utrzymane w nieco rustykalnym klimacie z domieszką nurtu norweskiego.  Chcemy się trzymać projektu stąd elewację planujemy zgodnie z wizualizacją czyli stawiamy na drewno. Taki dom idealnie komponuje się z otoczeniem lasu i zalewu. Na działce mamy już dwie małe zabudowy w postaci małej, drewnianej altanki z drewutnią oraz garażu do celów budowlanych który wyglądem przypomina garaż drewniany. Chcemy utrzymać spójność, nawet podczas budowy. W projekcie, uwzględniono werandę z kolorze białym, która jest zadaszona.  Ponieważ również będziemy wymieniać ogrodzenie (póki co, działka jest ogrodzona siatką z brama wjazdową co nie wygląda atrakcyjnie), stawiamy na rozwiązanie w postaci białego płotu, z przesuwną bramą elektryczną. Wygospodarowaliśmy również miejsce na basen, który będzie na stałe wmontowany z ziemię. Całością chcemy zarządzać za pomocą systemu inteligentnego domu, który na codzień praktykujemy w naszym mieszkaniu przy pomocy systemu Fibaro z Ismart Home.  Mogłabym wymieniać i pisać o Naszym domku, ale kolejne tematy zostawię na następne wpisy.

Fundamenty wylewamy już w tym miesiącu, zatem trzymajcie kciuki!

 

Jeśli chcecie śledzić Nasz etap budowy koniecznie zapiszcie się do Newslettera.

Projekt zakupiony z gotowych projektów za pośrednictwem strony z500.pl (https://z500.pl/projekt/39/Z39,maly-przytulny-dom-z-poddaszem-weranda-od-frontu-przekryty-dachem-dwuspadowym/dane-ogolne.html )

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

6 komentarzy

  1. Uroczy domek!<3

  2. Domek idealny na wakacje 🙂

  3. Uroczy domek 🙂 W takim miejscu mogłabym przemieszkać cały rok!

Dodaj komentarz

Scroll Up