Przedpokój w wersji BLACK & WHITE


W końcu udało mi się zamknąć temat przedpokoju. W sumie był już wykończony ale czekaliśmy tylko na obicie wnęki. Przedpokój zaprojektowano w kolorystyce bieli i czerni tak aby była zachowana spójność do reszty pomieszczeń. Dodatkowo na ścianie zamontowaliśmy małą półeczkę na różne dekoracje, czy na położenie telefonu lub kluczy. Półeczka znajduje się przy domofonie. Postanowiłam, że nie będzie ona biała czy czarna gdyż jest to element stały i nieco stłamsił by nam przedpokój. Zamówiłam, więc półkę
z forniru – dla spójności z blatem w kuchni, półką w sypialni i ławeczką pod oknem w salonie. Na półce owszem, postawiłam czarną dekorację w postaci Ananasu, którą zapewne będę za jakiś czas zmieniać.

Na tej samej ścianie zaproponowałam lustra, nie jedno, ale dwa. Takie lustra idealnie sprawdzają się przy dzieciach, gdyż maluchy często „chodzą” łapkami po ścianie, a w przedpokoju często opierają się o nasze ściany podczas zakładania butów. Lustro z łatwością wyczyścimy. Stąd dwa lustra.

Podłoga w przedpokoju to czysty dąb olejowany 2 cm. Nie chciałam oddzielać przedpokoju od reszty mieszkania gresem dlatego podłoga dębowa jest również w przedpokoju. Wiadomo w tym miejscu muszę bardziej zwracać uwagę na jej pielęgnację, dlatego też leżą tam dywaniki które mogę zawsze wyprać. Przed wilgocią ( błoto pośniegowe) w podłogę ostatnio wcieram wosk, o którym pisałam tutaj

W podłodze zamontowaliśmy oświetlenie w postaci ledów. Ledy są wpuszczone w szynę w kolorze mlecznym, co daje nam efekt jednolitego światła.

Oczywiście w przedpokoju nie mogło zabraknąć szafy-szafa dwudrzwiowa wykonana z białego lakieru. We wnęce szafy zrobiliśmy siedzisko które zostało z każdej strony wytapicerowane. Jeśli chodzi o tkaninę, niestety nie wiem jak ona się nazywa gdyż wybieraliśmy ją z palety dostępnej u tapicera.
Przy wyborze tkaniny na obicie kierowałam się jedną zasadą – aby była ona mocna, gdyż będzie ona użytkowana przez nas i zapewne przez psiaki.
We wnęce zamontowaliśmy haczyki na kurtki dla gości. Haczyki- trochę się
za nimi nabiegaliśmy gdyż miały być czarne. Haczyki to nic innego jak gałki
do drzwiczek zakupione w H&M Home i odpowiednio przycięte gdyż były
dość długie.

Efekt-oceńcie sami

black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafyblack&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy black&white, inspiracja, pomysl na przedpokoj, przedpokoj, siedzisko w przedpokoju, tapicerowana wneka do szafy

Gdzie zakupiłam:

lustra – IKEA
dywaniki – IKEA
haczyki/gałki – H&M HOME
dekoracja ananas – świecznik – H&M HOME
papierowy kosz – PAKAMERA
ramki – IKEA
grafiki – wydruk z internetu
półeczka – na zamówienie, wykonana przez stolarza
szafa – na zamówienie, wykonana przez stolarza
wnęka tapicerowana – na zamówienie

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

10 komentarzy

 1. Jak dla mnie BOMBA! Bardzo fajne połączenie czerni i bieli, świetne dodatki! I jest gdzie usiąść, by założyć buty, gdy trzeba!

  • Siedzisko w przedpokoju to chyba niezbędny dodatek. Dziękuję za opinię a dodatki – pewnie z czasem będę zamieniać na nowe.
   Pozdrawiam

 2. Efekt końcowy WOW:-) ps. jaki to kolor tej polki z forniru?

 3. Urzekł mnie czarny ananas. Przedpokój piękny, spójny z resztą mieszkania.

 4. Świetny pomysł z obiciem wnęki! Wygląda obłędnie!

 5. Karolina

  Cześć. Planujemy bardzo podobną szafę i tak się zastanawiam: Najpierw postawiliście całą szafę i dopiero przyszła pora na tapicerkę czy zamawialiście tapicerowanie i wykonanie szafy u jednej osoby? Zastanawiam się jak to zorganizować by nie popełnić błędu 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up