Pomysł na kącik maluszka w salonie


Od czasu kiedy maluch jest z nami, nieustannie obmyślam różnego rodzaju aranżacje i pomysły, aby maluch miał przytulne miejsce do wypoczynku. I choć wiem, że takim niemowlętom potrzeba tylko rąk mamy, ciepłego mleka i suchej pieluszki to mimo tego, staram się, a w zasadzie ulepszam jego strefę “harmonii i relaksu”. Tak więc, w ostatnim wpisie opisałam jego “bazę noclegową” a teraz przenoszę się do strefy dziennej, gdzie przebywamy z Tymkiem za dnia. I nie byłabym sobą gdybym nie udekorowała jego przestrzeni w taki sposób, aby i ten kącik maluszka cieszył moje matczyne oczy.

kącik maluszka w salonie, tipi w salonie

 

W salonie  pokusiłam się o kosz Mojżesza w którym za dnia maluszek sobie odpoczywa. Teraz, po wszelkich moich testach, wiem, że był to dobry zakup. Kosz jest lekki i bez problemu mogę go przestawiać w różne miejsca żeby mieć malucha pod okiem. W ciepłe dni kosz mojżeszowy wędruje sobie na balkon.

kosz mojżesza w salonie, kącik maluszka kosz mojżeszowy dla niemowlaka

W koszu otulamy się muślinowym otulaczem. Nie sądziłam, że tak pokocham otulacze. Nie dość, że skutecznie tuli malucha do snu, gdyż maluch jest cały opatulony w gwiezdny motyw to jeszcze cieszy oko. Do zestawu dobrałam poduszeczkę oraz girlandę z drewnianymi kuleczkami, zakończoną z jednej strony wełnianym pomponem z drugiej zaś listkami z muślinowej tkaniny. Wszystko do nabycia w sklepie u Sylwii która naprawdę szyje cuda z miłości –  Sylwia Szyte Miłością.

otulacz muślinowy dla niemowlaka, tekstylia

otulacz niemowlęcy, fotografia niemowlęca otulacz w gwiazdki, otulacz muslinowy kosz mojższa, kącik maluszka w salonie

 

Abym mogła uznać, że kącik dla niemowlaka w salonie jest gotowy, do całej aranżacji dołączyła karuzela. Zawiesiłam ją nad koszem aby mógł wodzić swoimi wielkimi, niebieskimi oczkami za mobilem. Celowo dobrałam taką kolorystykę gdyż maluchy w tym wieku najlepiej widzą kontrastowe kolory, stąd w zestawie mamy czarny decor. U Little but Awesome znajdziecie całą paletę kolorystyczną tych mobilków, nawet z motywem kwietnym czy we flamingi. Piękne prawda ?

karuzela nad łóżeczkiem, mobil wiszący nad łóżeczkiem karuzela nad łóżeczkiem, mobil wiszący nad łóżeczkiem karuzela nad łóżeczkiem, mobil wiszący nad łóżeczkiem karuzela nad łóżeczkiem, mobil wiszący nad łóżeczkiem karuzela nad łóżeczkiem, mobil wiszący nad łóżeczkiem

 

Pozdrawiam Ewa

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

11 komentarzy

 1. Bardzo fajnie urządzony kącik dla malucha. Nie wiedziałem wcześniej o koszu mojżeszowym, ale widzę, że cieszy się ogromną popularnością 🙂 Człowiek uczy się całe życie 😀

 2. Magda z sasanki.wordpress.com

  Piękny mobil! Super zdjęcia:) Kosz Mojżesza to naprawdę urocza i praktyczna rzecz, o ile dziecko chce w nim leżeć. My dostaliśmy nasz w spadku i cieszył oczy, niestety Helenka jest typem którego nie dało się odłożyć… W koszu (niezależnie czy spała, czy nie) spędzała maksymalnie po 5-6 min, a potem był straszny płacz…

 3. Świat Toli

  Śliczny kącik.

 4. Kasia Lorenc

  Pięknie to wygląda i do tego tak fajnie dobrane kolory. Super!

 5. Ciekawa aranżacja. Właśnie zbieram inspiracje do mojego najnowszego projektu – ten wydaje się idealny. 😉

 6. Weronika

  Piękne jak zawsze. Ma Pani gust. A ta girlandy.. Nigdy takiej nie widziałam. Całość stylowa i ślicznie skomponowana. Mały to szczesciarz.

 7. Bardzo ciekawe rozwiązanie :). Gratuluję pomysłowości, nie każdy może pochwalić się takimi umiejętnościami :).

  Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up