Maluch w kuchni czyli dwa gadżety które zdecydowanie ułatwiają życie w kuchni, a przy tym są bardzo estetyczne


 

Tak, dobrze czytacie. Tak jak napisałam w tytule tego wpisu – maluch w kuchni, czyli dwa gadżety które, zdecydowanie ułatwiają życie w kuchni, a przy tym są bardzo estetyczne.

Zawsze podkreślam, że zwracam dużą uwagę na estetykę nie tylko w kuchni, ale również w całym mieszkaniu. Wolę czasem wstrzymać się z zakupem, ale dobrać coś wyjątkowego, co będzie idealnie komponowało się z całością wyposażenia. Bardzo łatwo można się zapomnieć i popaść w skrajność zakupową. Uważam, że takie zakupy dla malucha jak i do domu nie będą zbytnio przemyślane. Łatwo złapać się na wszelkiego rodzaju “promocje” w myśl zasady “trzeba brać, bo tanio”… i tutaj się z tym nie zgodzę. Moim zdaniem lepiej poczekać, dołożyć i mieć coś naprawdę porządnego, co starczy nam na lata oraz będzie po prostu cieszyło oko.

Dlatego teraz mogę Wam przestawić dwie rzeczy które moim zdaniem powinny znaleść się w kuchennej przestrzeni malucha. Teraz z biegiem czasu, mogę szczerze powiedzieć, że nie wyobrażam sobie bez nich życia, bo tak naprawdę ratują one moją równowagę życiową.

Pierwszą rzeczą którą chciałam Wam przedstawić jest ekspres do mleka modyfikowanego. Tymcio od samego początku był na mieszance. Początkowo zaopatrzyłam się w kilka butelek oraz podgrzewacz do mleka. Oczywiście, to  też zdaje egzamin ale czy wygląda to estetycznie i czy tak naprawdę jest aż takie praktyczne?

ekspres do mleka beaba

 

Ekspres do mleka marki Beaba to tak naprawdę urządzenie 3w1. Posiada w sobie nie tylko praktyczne urządzenie do sporządzenia mleka, ale również podgrzewacz  oraz wyparzacz do butelek.

Naprawdę nie mam pojęcia dlaczego na niego wcześniej nie wpadłam, bo nie dość, że posiada te trzy rzeczy w jednym urządzeniu, to jeszcze naprawdę świetnie się prezentuje.

Tak jak opisuje producent, czas podgrzewania wody dla naszego mleka jest niewielki.  Uwierzcie, że trwa to kilka sekund w przeciągu których woda zostanie podgrzana do temperatury 37 stopni Celsjusza.

Ponieważ Tymcio skończył juz 5 miesięcy, zaczęłam rozszerzać mu dietę. Zaczynaliśmy od marchewki i kaszki, a póki co obecnie podajemy marchewkę z ryżem czy z jarzynami. Dobrze mu idzie. Ba, nawet sam prosi o więcej łyżeczek. Po prostu ma chłopak apetyt. Nic więc dziwnego, że muszę podgrzewać mu określaną porcję. W ekspresie korzystam w dwóch funkcji podgrzewania posiłków – dla tych chłodniejszych oraz dla słoiczków o temperaturze pokojowej. Póki co korzystamy z ekspresu oraz z podgrzewania słoiczków, ale kiedy Tymcio już nie będzie wymagał podawania mleka, lub po prostu będzie zjadał go znacznie mniej. Zbiornik do podgrzewania  posiłków odepniemy wówczas od bazy. Ekspres możecie zakupić  w sklepie Bio Maluch.

ekspres do mleka, podgrzewanie słoiczków

Tymcio, jak każde małe dziecko uwielbia podglądać, co mama robi w kuchni. Powiem szczerze, że on uwielbia być wszędzie. Drugim, ratującym nasze życie jest krzesełko stokke tipp trapp z siedziskiem newborn set. Krzesełko świetnie się prezentuje, jest stabilne i porządnie wykonane. A kiedy Tymek wyrośnie ze siedziska, pokusimy się o drugi element do krzesełka. Dzięki temu, że Tymcio korzysta z tego krzesełka dla maluszków (podkreślam, dziecko w nim nie siedzi), widzi to co się dookoła niego dzieje, podgląda mamę w kuchni, a nawet wędruje w nim do łazienki, i spogląda na szykującą się mamę. Krzesełko stokke możecie zakupić w sklepie caramella.

ekspres do mleka beaba ekspres do mleka beaba ekspres do mleka beaba ekspres do mleka beaba biało-czarna kuchnia krzesełko stokke tipp trapp, pojemniki na mleko beaba krzesełko stokke, butelka beaba butelka na mleko beaba zabawka jeleń

 

 

Dajcie koniecznie znać odnośnie Waszych gadżetów, które ułatwiają codzienne życie z maluchem.

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

17 komentarzy

  1. o matko! jak u Was jest pięknie!!!!

  2. Ekspres do mleka modyfikowanego??? O tym jeszcze nie słyszałam. U mnie sprawdził się zwykły podgrzewacz i też było dobrze 🙂 Ps. Śliczna kuchnia 🙂

  3. Ciekawa sprawa z tym ekspresem. Masz piękną kuchnię. 🙂

  4. Wow! Ekspres do mleka mnie zachwycił, karmiłam piersią i nawet nie wiedziałam, że są takie cuda!

  5. Krzesełko bardzo mi się podoba.

  6. a ja jestem zachwycona kuchnią samą w sobie ! piekne wnętrze !!!

  7. Jej! Jak Ty robisz? Biała kuchnia, biała bluzka i rozkoszne maleństwo! RESPECT!

  8. wow – super sprawa taki ekspres !

  9. Posiadając takie pomoce na pewno jest łatwiej z dzieckiem w kuchni. O ekspresie pierwszy raz słyszę i powiem szczerze, że bardzo mnie to zaciekawiło.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up