Pewnie nie jednej osobie zdarzyło się zostawić  w domu włączone żelazko.
A zapalone podczas nieobecności światło? albo niedomknięte w czasie wichury okno? Dziś takie zdarzenia nie są już problemem. Inteligentny dom oraz systemy wchodzące w jego skład, przykładowo Fibraro, Gerda-Lock, Chuango czy Smanos  pozwalają z dowolnego miejsca na ziemi zarządzać niemal wszystkimi co składa się na nowoczesne wyposażenie wnętrza. Wystarczy dostęp do Internetu i laptop lub smartfon.

Inteligentny dom to realizacja wizji przyszłości.

Wraz z rozwojem technologicznym rośnie oferta rozwiązań, które stworzone zostały przede wszystkim dla wygody użytkownika. Nowatorskie systemy, które „wchodzą” do naszych wnętrz stają się też coraz bardziej powszechne dzięki oszczędnościom powstałym dzięki zarządzaniu nowoczesnym domem. Możliwość zarządzania całym budynkiem z dowolnego miejsca na świecie niesie ze sobą wiele dobrego. Będąc na wakacjach można dowolnie regulować temperaturę domowego ogrzewania, otworzyć lub przymknąć okno, włączyć w dowolnym pomieszczeniu światło, zobaczyć kto odwiedził nas podczas nieobecności, a nawet zamienić z naszym gościem kilka słów.

Nowoczesne, bezprzewodowe systemy zarządzania to nie tylko wygoda,
ale też i bezpieczeństwo mienia i domowników. W przypadku włamania,
ale też i pożaru lub zalania automatyczne systemy dozoru poinformują o tym odpowiednie władze i prześlą komunikat osobom zainteresowanym.

Znajdziesz tu rozwiązania modułowe składające się na inteligentny dom. Zamieszczane tu będą informacje o systemach, poszczególnych ich elementach oraz opinie o ich działaniu poparte testami. Za moim pośrednictwem możliwe będzie wyposażenie Twojego domu w nowoczesne rozwiązania z zakresu zarządzania budynkiem, jego ekologii i ekonomii oraz – co najważniejsze – wygody i komfortu użytkowania.

Fibaro

Kiedy myślę o nowoczesnym domu od razu przychodzi mi do głowy FIBARO.
Ta polska firma jest liderem rynku w dziedzinie projektowania, produkcji
i sprzedaży systemów zarządzania domem. To nowa forma innowacji, jakości
i bezpieczeństwa połączona w system dozoru monitorującego nasz dom
za pomocą eleganckich i dyskretnych czujników oraz urządzeń sterujących.

fibaro, system inteligentnego domu automatyzujac nasz inteligentny dom

Systemy FIBARO składają  się z pojedynczych elementów, które dopasowane zostają do potrzeb użytkownika. W zestawach znajdują się czujniki ruchu, stężeń gazów i  przeciwpożarowe, a także inteligentne sterowniki zarządzające odbiornikami elektrycznymi w domu.

Wszechstronne w działaniu urządzenia sprawiają, że za pomocą prostej w obsłudze aplikacji na smartfonie otrzymujemy możliwość sterowania w domu niemal wszystkim, począwszy od ogrzewania, poprzez sterowanie światłem oraz sprzętem RTV i AGD, po opuszczanie rolet i żaluzji czy otwieranie bramy wjazdowej kiedy jesteśmy w pobliżu domu.

smoke sensor oraz home center lite zamezpieczajace nasz inteligentny dom

Dodatkową funkcją systemu FIBARO jest natychmiastowe powiadomienie w przypadku naruszenia miru domowego przez osobę niepożądaną. Automatyczne powiadomienia w formie maila, smsa lub wiadomości w aplikacji FIBARO przesyłane są w zależności od indywidualnych ustawień użytkownika.

Co zyskujemy montując system FIBARO?

Komfort i wygoda to jedne z największych zalet systemu. Wszechstronność FIBARO to możliwość podłączenia jednego lub całej sekcji urządzeń domowych i indywidualne nimi zarządzanie. Programowanie scenariuszy działania i ręczne sterowanie urządzeniami odbywa się przez aplikację na smartfon lub tablet
z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Możliwość zdalnego zamknięcia okna, włączenie zraszacza do trawy czy zmiany temperatury w domu jest bezcenna dla naszego komfortu. Możliwość programowania powtarzalnych wydarzeń jest niezwykle wygodne dla naszej pamięci.

Dla FIBARO bezpieczeństwo jest najważniejsze. System wykryje wszelkie odstępstwa od normalnego funkcjonowania domu i powiadomi użytkownika
o problemie. Możliwość zastosowania wielu czujników zabezpieczających budynek sprawia, że system nie tylko powiadomi, ale też zareaguje i wykona działania zgodnie z ustawionym przez użytkownika programem – tworząc prawdziwie inteligentny dom.

Działanie systemu FIBARO opiera się na protokole Z-wave, którego charakterystyka zabezpieczeń wyklucza możliwość ingerencji osób niepożądanych. Wszechstronność protokołu pozwala także na przyłączanie do systemu urządzeń innych producentów, np. GERDALOCK.

Gerda-lock

Nowoczesny zamek spełniający zarazem funkcję monitoringu kontroli dostępu. Do tego sterowany smartfonem.. Któż nie chciałby mieć czegoś takiego?

otwieraj swoje drzwi smartfonem tworzac swoj inteligentny dom

 

Rozwiązanie okazuje się być naprawdę proste. Wszystkie te funkcje łączy
w sobie GERDALOCK. Zamek zgodny jest ze standardowymi wkładkami drzwiowymi, dzięki czemu istnieje możliwość zabezpieczenia niemal każdego pomieszczenia. Wkładka współpracująca z GERDALOCK to atestowana
w najwyższej klasie seria GERDA PROSystem. Możliwość otwierania zamka
za pomocą aplikacji na smartfonie lub tradycyjnym kluczem sprawia, że system dostępu jest bezpieczny nawet w sytuacji zaniku napięcia lub innej awarii.

GERDALOCK może się automatycznie otwierać i zamykać w indywidualnie zaprogramowanym przez użytkownika czasie. Parametry pracy zamka ustawiane są przy pomocy prostej w obsłudze aplikacji na smartfona,
która dołączona jest do zestawu.  Dzięki niej istnieje możliwość natychmiastowego wysłania znajomej osobie elektronicznego klucza działającego w określonym lub bezterminowym czasie, jak również odebrania możliwości wejścia do zabezpieczonego w ten sposób lokalu.

zamek gerdalock to zaawansowane technologicznie urzadzenie zabezpieczajace nasz inteligentny dom

Wzornictwo łączy w sobie nowoczesny minimalizm i elegancję. Obudowa zamka wykonana jest z anodyzowanego aluminium i wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Całości wizerunku dopełnia delikatne podświetlenie zamka informujący o jego statusie (otwarty/zamknięty).

Zamek nie wymaga dostępu do sieci Wi-Fi. Zasilany jest bateriami, których czas działania przewidziany jest na 1 rok. Zamek stale monitoruje stan zasilania informując o nim użytkownika poprzez aplikację GERDALOCK. Bezpieczna transmisja oparta na technologii Bluetooth gwarantuje całkowite bezpieczeństwo przesyłanych danych i skuteczną ochronę pomieszczeń przed osobami niepowołanymi.

Jakie są zalety zamka GERDA-LOCK?

Niewątpliwą zaletą zamka GERDALOCK jest możliwość zsynchronizowania go z centralką działającą w standardzie Z-wave (np. Fibaro). Możliwości systemu są nieograniczone, przez co zamek można programować nawet dla takich zagrożeń jak pożar lub wyciek gazu w pomieszczeniu dając nam prawdziwie inteligentny dom.

Istotnym elementem mającym wpływ na działanie GERDALOCK jest fachowy montaż zamka. Od poprawnego montażu zależy jego bezawaryjność oraz płynna i stabilna praca.

Chcesz mieć GERDALOCK u siebie? Zostaw mi wiadomość lub zadzwoń! Może uda mi się wynegocjować dla Ciebie darmowy montaż 🙂

Chuango oraz Smanos

Wyjeżdżając na wakacje, czy też opuszczając dom na kilka dni za każdym razem pozostaje w nas nutka niepokoju dotycząca bezpieczeństwa naszego mienia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to włamywacze pilnują nas i szukają nadarzającej się okazji do kradzieży. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu naszego domu w system alarmowy, z którym można komunikować się w każdej chwili i z niemal każdego miejsca, w którym posiadamy dostęp do sieci GSM lub Internetu.

chuango posiada tzw. panic button, inaczej mowiac przycisk sos uruchomiajacy alarmujac nasz inteligentny dom

Takie rozwiązania dostarczają na rynek europejski powiązane ze sobą firmy Chuango i Smanos, które specjalizują się w  bezprzewodowych rozwiązaniach systemowych dla inteligentnych domów. W zakres oferty tych firm wchodzą proste w montażu i konfiguracji urządzenia alarmowe, które mogą być częścią systemu inteligentnego zarządzania domem. Innymi elementami systemów są rozwiązania zarządzania energią i monitorowania stanu zdrowia domowników.

Chuango sprawdza się zarówno przy konieczności monitoringu i zabezpieczenia dużych przestrzeni, jak również w przypadku ochrony pojedynczych pomieszczeń. Bezprzewodowe elementy systemu są idealnym rozwiązaniem przy montażu, nie powodują konieczności układania instalacji, wyglądają przy tym nowocześnie i elegancko.

Prostota obsługi systemów Chuango i Smanos opiera się na intuicyjnej aplikacji na smartfona lub sterowania za pomocą SMS. Ilość czujników można dowolnie zmieniać, konfigurując je zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców. W zestawach znajdują się standardowe czujniki otwarcia drzwi i okien, a także czujniki ruchu i bezprzewodowe kamery monitorujące o wysokiej rozdzielczości obrazu.

chuango oferuje bezprzewodowa kamera o wysokiej rozdzielczosci pomagajaca tworzyc nasz inteligentny dom

Co otrzymujemy?

Wyposażając pomieszczenia w system alarmowy Chuango lub Smanos otrzymujemy część systemu inteligentnego domu, która może pracować także niezależnie od innych urządzeń. Wszelkie powiadomienia użytkownik systemu otrzymuje w aplikacji na smartfonie. Połączenie alarmu z pozostałymi urządzeniami inteligentnego domu pozwala np. na zdalne otwieranie okien bez konieczności wyłączania monitoringu i ochrony przed włamaniem. Świetnie sprawdzi się także wtedy, gdy przy naszej dłużej nieobecności poprosimy znajomych o opiekę nad domem – bez potrzeby udostępniania haseł i kodów do instalacji alarmowej osobom trzecim możemy sterować wszystkim zdalnie.

to efektywny, dookolny czujnik ruchu systemu chuango tworzacy nasz inteligentny dom

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu alarmowego mają niezbędne certyfikaty europejskie, które gwarantują ich wysoką jakość
i dopuszczenie na rynek wspólnoty. Doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, dzięki czemu są cenione przez użytkowników.


Pamiętaj –Inteligentny dom to dom wygodny. Taki, który jest dopasowany do potrzeb użytkownika i pamięta o jego zwyczajach.

Chcesz wiedzieć jak możemy zaprojektować system do Twojego bezpiecznego i inteligentnego domu? Skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie. Zobacz co Twój dom może zrobić dla Ciebie 🙂

Wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy a polecę Ci najlepsze rozwiązanie indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb.PRZEJDŹ DO POSTÓW
SPRAWDŹ OFERTE DLA FIRM