Aromaterapia w spray’u DIY


Dom to takie miejsce w którym spędzamy mnóstwo swojego czasu,

w którym lubimy odpoczywać, planować, przyjmować gości. Dom to miejsce ukojenia stresu, miejsce harmonii. Dom to nasz prawdziwy azyl. Lubimy otaczać się pięknymi wnętrzami, zachwycać się nad każdym detalem. A gdy jeszcze nasze wnętrze zostanie ubrane odpowiednio w dobrany zapach wówczas nasze zmysły odgrywają prawdziwy taniec. Z reguły kupujemy gotowe zapachy
w sklepach w postaci świec zapachowych , wtyczek do kontaktów,
kominków zapachowych czy psikaczy.

Odpowiednio dobrany zapach potrafi wprawić nas w dobry nastrój, naładować energią czy ukoić ból oraz rozładować napięcie. Zapach nie tylko ma działanie relaksacyjne ale również lecznicze np. podczas leczenia migren. Już w starożytnych czasach stosowano olejek różany do uspokajania nerwów, leczono pacjentów z chorobami płuc. Dzisiaj olejek ten jest stosowany w kosmetyce dzięki swoim właściwościom łagodzącym
i regeneracyjnym. Olejek różany ma piękny i świeży zapach który możemy wykorzystać do naszej receptury. Do przygotowania zapachowej mikstury potrzebne nam będą:

  • butelka z atomizerem
  • soda oczyszczona – 1 łyżeczka
  • woda – 1 lub dwie szklanki
  • ulubiony olejek zapachowy

Oczywiście należy wszystkie składniki ze sobą zmieszać. Im dodamy więcej kropelek olejku zapachowego tym zapach będzie mocniejszy.

 Buteleczkę z atomizerem możemy pięknie przystroić np. obwiązać wstążeczką czy przywiązać etykietę z oznaczeniem zapachu buteleczki. Tak ładnie przystrojone buteleczki będą fajnie prezentować się w łazience czy sypialni. Pięknie wygadają przeźroczyste buteleczki z atomizerem, do których  dodamy wcześniej ususzone np. płatki róż czy lawendę.

 photo from designlovefest.com

← Poprzedni wpis

Następny wpis →

1 komentarz

  1. Świetny pomysł i pięknie się prezentuje! Muszę wypróbować. Co rok moje dzieciaki zbierają płatki róży i robią wodę różaną.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll Up